26Maj

Dwa sposoby rejestracji na wizy krajowe w celu wykonywania pracy w rolnictwie lub ogrodnictwie oraz w transporcie międzynarodowym.

29.05.2020 r. od godz. 10.00 możliwa będzie rejestracja na złożenie wniosku wizowego w systemie e-konsulat dla osób posiadających dokumenty do pracy w rolnictwie, sadownictwie oraz w transporcie międzynarodowym.

Osoby, które zarejestrują się na dostępne terminy w innym celu niż praca w rolnictwie, ogrodnictwie oraz transporcie międzynarodowym, nie będą przyjęte.

Osoby, które zarejestrują się na wolny termin online na stronie www.e-konsulat.gov.pl zobowiązane są wydrukować ankietę wizową (4 strony). Ankieta musi posiadać kod kreskowy. Ankiety wypełnione ręcznie, bądź bez kodów kreskowych nie zostaną przyjęte.

 

Dodatkowo 29.05.2020 r. w godzinach 11.00 – 15.30 będzie możliwa również rejestracja telefonicznie pod numerem telefonu: + 38 (057) 757 8801 – należy podać nazwisko, imię i nr paszportu.

W innych godzinach zapisy na wolne terminy nie będą przyjmowane.

Nie będą również przyjmowane zapisy od osób, których cel wyjazdu jest inny niż praca w rolnictwie lub ogrodnictwie oraz transporcie międzynarodowym.

Osoby zapisane telefonicznie zobowiązane są do wypełnienia (nie zarejestrowania) wniosku w systemie e-konsulat i jego wydrukowanie.

W celu złożenia wniosku wizowego w konsulacie należy przestrzegać następujących zasad:

– w celu ograniczenia liczby osób oczekujących przed konsulatem, należy przybyć do urzędu zgodnie z wyznaczoną godziną;

– drukując wniosek wizowy należy wydrukować wszystkie jego strony, łącznie ze stroną na której wskazana jest data i godzina wizyty w konsulacie (w przypadku wypełnienia wniosku po zapisie telefonicznym na ankiecie nie jest drukowana data i godzina złożenia wniosku. Należy przybyć zgodnie z datą wskazaną podczas rejestracji telefonicznej.;

– należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, o których mowa na stronie https://www.gov.pl/web/ukraina/wiza-typu-d w punkcie „Jakie dokumenty złożyć”;

– oczekując na wejście do konsulatu należy zachować odstęp min 1,5 m między innymi oczekującymi osobami;

– wchodząc do urzędu należy mieć założoną maseczkę ochronną zasłaniającą nos i usta oraz rękawice ochronne;

– wchodząc do urzędu można mieć przy sobie wyłącznie komplet dokumentów, wszystkie inne posiadane przedmioty w szczególności torby i reklamówki należy pozostawić przed wejściem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *